НОВИНИ

Съдът в Мадан остави в ареста мъжа от Чепинци, преработвал незаконно оръжие

Районният съд в Мадан наложи постоянна мярка „задържане под стража“ на двамата мъже, обвинени в преработване и търговия с огнестрелно оръжие. Това са 44-годишният Венцислав Михайлов от село Чепинци и 55-годишният Пламен Миланов от София.

Михайлов и Миланов бяха арестувани на 3 декември при спецоперация на Главната дирекция „Борба с организираната престъпност“, при която са били открити и иззети над 250 броя незаконни пистолети и пушки и голямо количество боеприпаси

Михайлов е 44-годишен стругар, баща на две деца, с чисто съдебно минало и без криминални регистрации. Служебният адвокат на Михайлов Слави Чаушев поиска той да бъде освободен от ареста заради малките му деца и болните му родители. Слави Чаушев, каза, че обвиняемият има две малки деца и болни родители, за които трябва да се грижи. И адвокатът на Пламен Миланов поиска освобождаване от ареста на клиента си. „Представихме решение на ТЕЛК за здравословното състояние на Миланов, което е тежко. Има и психично заболяване“, каза той.

Съдът обаче реши да остави и двамата зад решетките. Мерките за неотклонение на Районен съд – Мадан не са окончателни и могат да бъдат обжалвани пред Окръжен съд – Смолян.

Advertisement

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Back to top button

Adblock Detected

Не можете да сърфирате в Отзвук.БГ, ако блокирате рекламите в сайта!