Спорт

Какво се случи в първите ⅛-финални битки в Шампионска лига?

Първите ⅛-финални срещи в Шампионска лига се изиграха, като в кратък обзор ще ви представим какво се случи в тези двубои. Имаше доста изненадващи резултати на старта на директните елиминации, сред които победата на Лион над Ювентус и успеха на Атлетико Мадрид срещу Ливърпул.

Европейският шампион Ливърпул стартира участието си на директните елиминации със загуба. “Червените” бяха победени с 1:0 от Атлетико в Мадрид, като Саул донесе успеха на тима на Диего Симеоне с ранно попадение. Очакванията за превес на Ливърпул в този сблъсък не се оправдаха и задачата на реванша ще бъде тежка за тима на Юрген Клоп.

На ‘Сигнал Идуна Парк’, отборът на Борусия Дортмунд шокира френския шампион Пари Сен Жермен с 2:1. Дортмунд изигра силен мач, а тяхната звезда Ерлинг Холанд вкара поредни голове, след като бе точен на два пъти във вратата на ПСЖ. Неймар пък се разписа за гостите, за да ги остави в добра позиция с гол на чужд терен преди реванша на “Парк де Пренс”.

Аталанта пък докосва ¼-финалите в турнира след разгром над Валенсия с 4:1. Очакванията на Беткредо за резултатен двубой в Милано се оправдаха, като бергамаските взеха убедителен аванс преди реванша. Хатебер се отличи с две попадения за Аталанта, докато по един гол добавиха Иличич и Ремо Фройлер. За Валенсия попадението бе дело на Черишев.

Байерн Мюнхен предреши крайния изход на сблъсъка с Челси още в първия мач на “Стамфорд Бридж”. Коефициентите в УинБет предсказваха победа за баварците, но никой не очакваше убедителен успех с 3:0 за тях в Лондон. Момчетата на Франк Лампард нямаха отговор на съперника и изглежда, че ще напуснат турнира на ⅛-финалите.

РБ Лайпциг записа още един успех за Германия на ⅛-финалите. В първия двубой срещу Тотнъм, воденият от Юлиан Нагелсман отбор спечели с 1:0 като гост. Тимо Вернер вкара единствения гол в мача от дузпа през второто полувреме и даде аванс на Лайпциг преди реванша на “Ред Бул Арена” на 10-ти март.

Барселона се добра до реми 1:1 срещу Наполи на “Стадио Сан Паоло’ и взе предимство преди реванша. “Каталунците” се представиха доста слабо в Неапол. Те вкараха гол с първия си точен удар чак в  57-ата минута чрез Гризман, а преди това Мертенс бе дал аванс на Наполи. Барса ще се стреми да покаже по-добър футбол в реванша на “Камп Ноу” и да елиминира тима на Дженаро Гатузо.

Един от фаворитите в турнира – Ювентус, загуби първия си ⅛-финален двубой в Шампионска лига. Воденият от Маурицио Сари отбор допусна поражение с 0:1 от френския Лион. Кристиано Роналдо и компания се представиха много слабо, а Люка Тузар бе големият герой за “хлапетата”. Така Лион взе крехък аванс преди реванша и ще вярва в шансовете си за класиране на ¼-финалите, но Ювентус остава фаворитът да продължи напред.

Голямото дерби в тази фаза на турнира бе между Реал Мадрид и Манчестър Сити. “Гражданите” докосват ¼-финалната фаза, след като победиха “белия балет” с 2:1 в Мадрид. Тимът на Пеп Гуардиола осъществи пълен обрат в мача. Иско даде аванс на Реал през второто полувреме, но няколко минути след това Габриел Жезус изравни. Кевин де Бройне пък вкара от дузпа за 2:1 в полза на Ман Сити и така даде аванс на английския шампион. Още по-лошата новина за Зинедин Зидан е, че Серхио Рамос бе изгонен в края на мача и ще пропусне реванша на стадион “Етихад”.

Няма никакво съмнение, че реваншите в турнира ще са много интересни. Единствено сблъсъкът между Байерн и Челси изглежда предрешен след 3:0 в полза на германците в първия мач в Лондон. Валенсия пък ще се надява на чудо срещу Аталанта след 1:4 в първия мач в Милано, но все пак мисията им не е невъзможна. Във всички останали срещи има сериозна интрига. Ливърпул и Пари Сен Жермен пък ще опитат да наваксат гол пасив след гостуванията си съответно на Атлетико Мадрид и Борусия Дортмунд, а Барселона ще търси задължителен успех срещу Наполи у  дома, за да продължи напред в Шампионска лига.