75-годишен мотоциклетист загина след челен удар в автомобил
На 25.12.2022 г. около 16:30 часа, на общински път гр. Неделино – с. Диманово – с. Кочани, на около 200 метра преди разклона за с. Диманово, е възникнало пътно-транспортно произшествие със загинал участник в движението.
Мотоциклет марка „Хонда СХ300“, собственост и управляван от 75-годишен жител на с.Кочани, общ. Неделино, поради движение с несъобразена скорост с пътните условия и релефа на пътя, навлиза в лентата за насрещно движение и се удря странично в насрещно движещия се лек автомобил марка „Мерцедес МЛ270 ЦДИ“, управляван от 32-годишна жена от същото село. При произшествието водачът изпада в безсъзнание и по време на транспортиране от ФСМП – Неделино, към МБАЛ – Златоград, същият е починал.
Пътуващата на мотоциклета жена е получила наранявания със съмнения за фрактури на лява раменна, тазобедрена и колянна стави, рана на главата и охлузвания по цялото тяло без опасност за живота. След извършен преглед във ФСМП – Златоград, същата е транспортирана за лечение в МБАЛ – Кърджали.
Местопроизшествието е посетено от дежурна оперативна група при РУ – Златоград, извършен оглед и е образувано досъдебно производство. Причините за катастрофата са в процес на изясняване.
На 28.12.2022г. около 00:25 часа, в гр. Смолян на ул. „Стою Шишков“е настъпило пътно-транспортно произшествие с леко ранени участници в движението. Лек автомобил „Ауди А6“, управляван от 18-годишен младеж, на десен завой навлиза изцяло в пътната лента за насрещно движение и се сблъсква под ъгъл с насрещно правомерно движещият се лек автомобил „Рено Флуанс“, управляван от 58-годишен мъж, който в следствие на удара е получил леки наранявания. Двамата водачи са използвали обезопасителни колани. Местопроизшествието е посетено от екип на „Пътна полиция“ и е взето отношение по Закона за движение по пътищата.
Съдържание на МВР – Смолян (Заглавието е на „Отзвук.БГ“)







